Jak myć pacjenta bez użycia wody
Jak myć pacjenta bez użycia wody

Mycie tradycyjne niesie za sobą wiele niedogodności dla opiekuna. Podczas mycia często dochodzi do przemoczenia łóżka, co wymaga użycia dodatkowych podkładów, aby zapobiec dalszemu zamoczeniu materaca. W związku z tym konieczne jest przenoszenie chorego, co może być uciążliwe i czasochłonne. Po każdym myciu często trzeba wymieniać prześcieradło, pościel oraz ubranie pacjenta, co zwiększa też ilość pracy dla opiekuna.
Kolejnym ważnym aspektem jest dyskomfort zarówno pacjenta, jak i opiekuna. Tradycyjne mycie może być nieprzyjemne dla schorowanego człowieka, ponieważ może powodować uczucie zimna i wilgoci, co negatywnie wpływa na samopoczucie chorego.
Alternatywą dla tradycyjnej kąpieli są gotowe produkty do mycia chorego w łóżku. Dzięki nim sam proces mycia ciała staje się prostszy i wygodniejszy również dla opiekuna. Nie musi on bowiem nosić misek z wodą czy przenosić chorego do wanny. W ten sposób opiekun unika również rozlewania wody i konieczności sprzątania po kąpieli.

Mycie pacjenta bez wody


Aby wygodnie odświeżyć ciało bez użycia wody, warto zastosować specjalistyczne produkty. Przykładem takiego produktu może być szampon SWASH Hair Lotion, dzięki któremu można umyć włosy bez spłukiwania. Alternatywą dla szamponu bez spłukiwania może być też czepek do mycia włosów. To produkt wzbogacony o łagodny środek myjący i nawilżający, który przywraca włosom czystość. Oba produkty pozwalają na odświeżenie i oczyszczenie włosów bez zastosowania tradycyjnego mycia.
Czepek do mycia włosów bez spłukiwania to idealna opcja dla osób leżących, ale też dla osób starszych, które są osłabione i nie mogą pozwolić sobie na samodzielny prysznic. Czepek do mycia włosów bez spłukiwania czy szampon SWASH Hair Lotion to produkty, które pomogą zminimalizować dyskomfort związany ze zmoczeniem włosów czy spływaniem wody po karku. Dodatkowo zastosowanie czepka i przeprowadzenia masażu skóry głowy pomoże pacjentom zrelaksować się i wprawi ich w przyjemny nastrój.


Chusteczki do mycia chorych i osób starszych


Jak umyć ciało bez użycia wody? Najlepiej zastosować chusteczki do mycia ciała pacjenta. Na rynku są dostępne zarówno chusteczki bezzapachowe, jak i zapachowe – dzięki temu można łatwo dopasować pielęgnację do preferencji osoby leżącej. Chusteczki do mycia ciała bez wody są wzbogacone o substancje myjące i nawilżające, dzięki czemu skutecznie chronią skórę przed wysuszeniem.
Alternatywą dla chusteczek są też rękawiczki do mycia ciała osób starszych i leżących. Warto wybierać rękawiczki będące wyrobem medycznym. Taki produkt gwarantuje wysoką jakość i zmniejsza ryzyko zakażenia krzyżowego. Rękawice do mycia ciała SWASH są wzbogacone o hipoalergiczny balsam, a także o witaminę E i glicerynę. Ich prosty skład sprawia, że mogą być stosowane nawet do pielęgnacji niemowląt poniżej 3. miesiąca życia.
Chusteczki do mycia ciała bez wody są nieocenioną pomocą również dla opiekunów. Dzięki nim opiekun może swobodnie myć ciało na łóżku, bez konieczności przenoszenia pacjenta pod prysznic, czy do wanny. Higiena pacjenta bez użycia wody to nie tylko oszczędność czasu, ale też ulga dla kręgosłupa opiekuna i mniej stresu oraz dyskomfortu dla pacjenta.


Pielęgnacja okolic intymnych u pacjenta


U pacjentów z inkontynencją należy zadbać o szczególną ochronę okolic intymnych.
Osoba leżąca jest bowiem narażona na poważne problemy skórne, które w skrajnych przypadkach kończą się infekcjami. Niezastąpione są wówczas chusteczki do mycia ciała przy inkontynencji.
To specjalistyczny produkt medyczny wzbogacony o Dimethicone. Ten polimer silikonowy tworzy barierę na skórze i dzięki temu skutecznie chroni przed oddziaływaniem moczu i kału na skórę. Dodatkowo Dimethicone jest uznawane za tzw. „suchy emolient”, dzięki czemu nie tworzy na powierzchni skóry lepkiej warstwy.
Jednocześnie ogranicza on ucieczkę wody z naskórka dzięki utworzeniu filmu na powierzchni skóry. Warto podkreślić, że Dimethicone to bezpieczny składnik produktów kosmetycznych, o którym pozytywnie wypowiedział się m.in. CIR (Cosmetic Ingredient Review). Stosowanie kosmetyków wzbogaconych o Dimethicone znacząco poprawia komfort życia pacjentów z inkontynencją.

 
Odświeżenie ciała pacjenta leżącego.


Gdy osoba przewlekle chora nie potrzebuje starannego mycia, a jedynie odświeżenia ciała, warto skorzystać z chusteczek odświeżających do ciała Swash. To produkt, który idealnie sprawdza się np. w trakcie upałów, gdy ciało poci się bardziej niż zazwyczaj. Ponadto nawilżane chusteczki odświeżające dla pacjentów mogą być niezastąpione przed planowaną fizjoterapią czy wizytą lekarską. Pomagają oczyścić skórę i zwiększają jej nawilżenie, co poprawia komfort pacjenta. To znakomita alternatywa dla tradycyjnego mycia pacjenta.

Nakładki na stopy Foot Cap dla pacjentów


Zrogowaciała, sucha skóra to nie tylko problem estetyczny. Pogrubienie skóry może prowadzić do powstania odcisków, pęknięć czy modzeli. Aby zadbać o pielęgnację stóp u pacjentów mobilnych, warto zastosować nakładki na stopy Food Cap. To preparat nasączony balsamem o bogatym składzie. Można w nim znaleźć m.in. łagodne surfaktanty, emolienty pozyskiwane z oliwy z oliwek, kwas mlekowy czy humektant, który zatrzymuje wilgoć w skórze.
Dzięki zastosowaniu nakładek na stopy Foot Cap pacjent zyskuje chwilę relaksu, a jednocześnie może cieszyć się solidnym nawilżeniem stóp. To zabiegnie rozwojowi potencjalnych problemów zdrowotnych związanych z rogowaceniem skóry. Nakładki można stosować również w ramach higieny osób leżących, które zmagają się z przesuszoną skórą stóp.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium