Jaki płyn do dezynfekcji powierzchni wybrać?
Jaki płyn do dezynfekcji powierzchni wybrać?

Zastanawiasz się, jaki płyn do dezynfekcji powierzchni będzie najbardziej odpowiedni? Środki do dezynfekcji są obecnie niezwykle popularne. Sprawdź, jaki środek dezynfekujący będzie najlepszy do twojego gabinetu. 

Dezynfekcja powierzchni — najpopularniejsze preparaty

Preparaty do dezynfekcji powierzchni to płyny, które pozwalają na usuwanie różnego rodzaju chorobotwórczych drobnoustrojów. Płyny do dezynfekcji powierzchni różnią się od siebie przede wszystkim składnikiem aktywnym, który zawarty jest właśnie w danym roztworze. Najczęściej jest to alkohol; zdarzają się jednak spraye do dezynfekcji powierzchni z bezalkoholową formułą opartą na bazie nowoczesnych czwartorzędowych związkach amonowych.

Środki do dezynfekcji powierzchni — jakie wybrać?

Rodzaje środków dezynfekcyjnych

Alkoholowe: Zawierają etanol lub izopropanol i są zalecane do szybkiej dezynfekcji zarówno małych jak i dużych powierzchni.

Bezalkoholowe: Formuła oparta na nowoczesnych czwartorzędowych związkach amoniowych, rekomendowana dla materiałów wrażliwych na działanie alkoholi

Warto pamiętać o tym, że skuteczne środki dezynfekcyjne powinny zawierać przynajmniej 60% alkoholu w przypadku płynów do odkażania rąk; to minimalne stężenie, które może mieć działanie wirusobójcze. Optymalne stężenie wynosi natomiast 70% i więcej: wówczas preparaty do mycia i dezynfekcji powierzchni mają szerokie spektrum działania i mogą przynieść pożądane rezultaty praktycznie od razu. 

Istnieją również płyny do mycia powierzchni, które nie zawierają alkoholu. Zamiast tego w ich składzie pojawia się benzalkonium chloride, triclosan czy też chlorhexidine gluconate. W przypadku placówek medycznych używa się najczęściej roztworów ze związkami chemicznymi, które wymagają używania odpowiedniego zabezpieczenia — na przykład rękawic ochronnych. 

Preparat do dezynfekcji — który będzie najlepszy?

Oprócz składu środków do dezynfekcji, warto brać pod uwagę także kilka innych czynników. Preparat taki należy dostosować bezpośrednio do potrzeb. W takim wypadku istotne znaczenie ma między innymi łatwa w użyciu konsystencja, a także odpowiednio przyjemny zapach. Nikt bowiem nie chce przebywać w pomieszczeniach, które dezynfekowane są za pomocą tak silnych środków, że ich zapach jest wręcz nie do wytrzymania.

Ważne w przypadku środków do dezynfekcji jest też łatwo w aplikacji. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zainwestowanie w takie produkty, które nie wymagają użycia dużo siły czy specjalistycznych umiejętności do ich rozprowadzania. Środki takie na szczęście są bardzo łatwo dostępne — proponuje je klientom między innymi nasza hurtownia medyczna online.

Dobrze byłoby wziąć pod uwagę także dodatkowe składniki. Mowa tu między innymi o substancjach łagodzących podrażnienia oraz minimalizujących wpływ alkoholu na skórę. Zazwyczaj do preparatów tego typu dodaje się emolienty czy też ekstrakt z aloesu. 

Płyn do dezynfekcji powierzchni dostępne w naszym sklepie internetowym, odznaczają się najwyższą jakością. Warto zainwestować w takie preparaty, które na pewno sprawdzają się niezawodnie. W naszej ofercie zainteresowani znajdą szereg produktów, mających naprawdę wiele zastosowań. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium