Descosept forte, dr. schumacher - preparat do dezynfekcji powierzchni 1 l (00-330-010) | Medim24

  Descosept Forte, Dr. Schumacher - preparat do dezynfekcji powierzchni 1 L

  25,87 zł

  Brutto

  dostawa w ciągu 3 dni roboczych

  Descosept Forte, Dr. Schumacher -  preparat do dezynfekcji powierzchni 1 L

  Ilość`
  dostępny
   

  Nasze produkty spełniają najwyższe standardy europejskie.

   

  Niezawodna współpraca. 30 lat doświadczenia w branży medycznej.

   

  Szybka dostawa od 12 zł. Wysyłamy paczki w ciągu 1-3 dni roboczych.

  Descosept Forte

   • Działanie bakteriobójcze włączając MRSA, drożdżobójcze
    Działanie wirusobójcze włączając wirusy Polio, Adeno, Rota i Noro 
   • Nie zawiera substancji zapachowych 

  Opis produktu

  DESCOSEPT forte to gotowy do użytku środek do szybkiej dezynfekcji na bazie alkoholu (etanol).

  Produkt został specjalnie stworzony do dezynfekcji powierzchni odpornych na działanie alkoholi, które wymagają ukierunkowanego działania wirusobójczego.

  Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii SLT booster* DESCOSEPT forte gwarantuje skuteczną dezynfekcję w przypadkach wysokiego zabrudzenia organicznego (warunki brudne). 

  DESCOSEPT forte ma działanie:

  - bakteriobójcze włącznie z MRSA

  - prątkobójcze

  - grzybobójcze (drożdżobójcze)

  - wirusobójcze włącznie z Polio, Adeno, Rota i Noro 

  Obszary zastosowania

  Szybka dezynfekcja nieinwazyjnych urządzeń medycznych odpornych na działanie alkoholu. Szybka dezynfekcja i mycie sprzętów medycznych oraz wszelkich powierzchni odpornych na działanie alkoholu. 

  DESCOSEPT forte może być stosowany do dezynfekcji przez przecieranie (zalecana metoda aplikacji) lub spryskiwanie. Dezynfekcja powierzchni (dezynfekcja przez przetarcie): odpowiednią ilość środka DESCOSEPT forte nałożyć na jednorazową chusteczkę i przetrzeć powierzchnie. Upewnić się, że powierzchnie są całkowicie zwilżone środkiem przez wymagany okres czasu kontaktu. W celu dezynfekcji przez spryskanie (zalecanej tylko w przypadku powierzchni trudno dostępnych) należy spryskać powierzchnię środkiem DESCOSEPT forte z odległości co najmniej 30 cm. Upewnić się, że powierzchnie są całkowicie zwilżone środkiem przez wymagany okres czasu kontaktu. Większe zabrudzenia usunąć przed przeprowadzeniem dezynfekcji za pomocą chusteczki jednorazowej zwilżonej środkiem do dezynfekcji. Następnie przetrzeć powierzchnie, które mają zostać zdezynfekowane środkiem DESCOSEPT forte. Po upływie czasu kontaktu powierzchnie można przetrzeć na sucho za pomocą czystej jednorazowej chusteczki.

  Kompatybilność materiałowa Odpowiedni do stosowania na wszystkich powierzchniach odpornych na działanie alkoholu. Nie nadaje się do stosowania na szkle akrylowym (PMMA). 

  Skład

  100 g zawiera:

  60 g etanolu Zawiera niejonowe środki powierzchniowo czynne <5%

  Spektrum działania oraz czas kontaktu wg. Norm Europejskich 

  Zakres działania  Norma30 s1 min2 min5 min30 minut
  Bakterie, Grzyby (C. albicans)EN 16615
  Bakterie, Grzyby (C. albicans)EN 13697
  BakterieEN 13727
  Grzyby (C. albicans)EN 13624
  Grzyby - Aspergillus brasiliensis (niger)DGHM
  Prątki gruźlicy (M. terrae)EN 14348 
  Wirusy otoczkowe (Vaccinia, BVDV, HIV, HBV, HCV)RKI/ DVV•   
  RotaRKI/ DVV
  AdenoEN 14476
  Noro (MNV)EN 14476

  Informacje dodatkowe 

  Wysoce łatwopalna ciecz i pary. Działa drażniąco na oczy. Może spowodować senność i zawroty głowy. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, źródeł iskrzenia, otwartego ognia i innych źródeł zapłonu. Nie palić. Pojemnik należy przechowywać szczelnie zamknięty. W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. W przypadku utrzymywania się działania drażniącego na oczy: Zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza – pokazać etykietę. Zawartość/pojemnik usuwać do zatwierdzonych przedsiębiorstw zbierania lub usuwania odpadów. 

  Ekspertyzy

  Dr F.-A. Pitten, higienista, Giessen: opinia eksperta dot. dezynfekcji powierzchni wg. wytycznych DGHM/ VAH. Opinia eksperta dot. skuteczności prątkobójczej zgodnie z normą EN 14348. Dr M. Suchomel, higienista, Wiedeń: Opinia eksperta dot. dezynfekcji powierzchni wg. wytycznych DGHM /VAH Opinia eksperta dot. dezynfekcji powierzchni zgodnie z normą EN 13697/ EN 13624/ EN 13727. Dr J. Steinmann, wirusolog, Bremen: Opinia eksperta dot. skuteczności wirusobójczej wobec wirusa Polio, Adeno, Noro (MNV) i Rota, zgodnie z normą EN 14476. 

  *Technologia SLT Booster

  Innowacyjna technologia SLT Booster firmy Dr. Schumacher GmbH oparta jest na synergistycznym mechanizmie działania, który znacząco zwiększa skuteczność wirusobójczą alkoholowych środków do dezynfekcji. Zastosowanie technologii SLT Booster zapewnia wszechstronną skuteczność nawet przy niskim poziomie zawartości alkoholu jednocześnie gwarantując stałą kompatybilność materiałową i wysoki stopień bezpieczeństwa dla personelu. 

  ProduktJednostka sprzedażyZawartośćOpakowanie zbiorcze Numer katalogowy
  Descosept FORTEbutelka1 L 3 x 1 L00-330-010

  00-330-010
  142 Przedmioty

  Opis

  Wyrób medyczny
  Tak
  Produkt biobójczy
  Tak
  Norma testowa
  EN 13624
  EN 13697
  EN 13727
  EN 14348
  EN 14476
  EN 16615
  Spektrum działania
  Adeno
  Bakterie
  Grzyby (C. albicans)
  Noro
  Prątki gruźlicy
  Wirusy otoczkowe (HIV, HCV, HBV, Vaccinia, BVDV)

  Kup w zestawie