Instru plus - środek do mycia narzędzi i endoskopów, 2l (00-104-020EXD-01) | Medim24

Instru Plus - środek do mycia narzędzi i endoskopów, 2L

29,99 zł

Brutto

dostawa w ciągu 3 dni roboczych

Instru Plus - środek do mycia narzędzi i endoskopów, 2L

Ilość`
Ostatnie sztuki w magazynie
 

Nasze produkty spełniają najwyższe standardy europejskie.

 

Niezawodna współpraca. 30 lat doświadczenia w branży medycznej.

 

Szybka dostawa od 12 zł. Wysyłamy paczki w ciągu 1-3 dni roboczych.

Instru Plus

  Wysoka kompatybilność materiałowa – nadaje się do mycia endoskopów 
   Dodatek myjący dla środków do dezynfekcji narzędzi  

 • Kompatybilny z wszystkimi środkami do dezynfekcji narzędzi 

Opis produktu

Instru Plus jest preparatem do samoczynnego i dokładnego szybkiego mycia narzędzi i endoskopów oraz przedmiotów z metalu, tworzywa sztucznego, ceramiki, szkła, gumy i porcelany a także jest dodatkiem do środków dezynfekcyjnych o neutralnym pH zwiększającym właściwości myjące. Instru Plus może być stosowany osobno jako środek do mycia narzędzi i endoskopów.

Instru Plus odznacza się dobrą ochroną antykorozyjną i znakomitą tolerancją materiałową. Instru Plus jest idealnym wzmacniaczem myjącym do środków do dezynfekcji narzędzi jak Perfektan TB, Perfektan NEU, Perfektan Endo, Descoton Extra. Jako płynny środek myjący Instru Plus nadaje się do gruntownego mycia englumowych narzędzi, jak np. endoskopy. Nadaje się do stosowania w myjniach ultradźwiękowych! 

Obszary zastosowania

Zakres zastosowania Instru Plus obejmuje narzędzia chirurgiczne i dentystyczne, szklane zawory, rękawiczki gumowe, fartuchy gumowe, aparaty do inhalacji, materiały z tworzyw sztucznych, szkła laboratoryjne, moździerze, miski nerkowate, pincety, porcelanę, nożyczki, węże, butelki miernicze, miednice, komory do liczenia krwinek, cęgi oraz sztywne i giętkie endoskopy. 

Sposób użycia

Myty materiał włożyć do roztworu Instru Plus natychmiast po użyciu i pozostawić w nim na 15-60 minut. Myte przedmioty muszą być całkowicie zanurzone. Przy uporczywych zabrudzeniach zwiększyć stężenie i / lub czas działania. Roztwór wymieniać w zależności od stopnia zabrudzenia. Po wyjęciu z roztworu narzędzia dokładnie spłukać bieżącą wodą.

Instru Plus nadaje się szczególnie jako wzmacniacz mycia do środków dezynfekcyjnych do narzędzi. Nie ma wpływu na czas przydatności środków Descoton Forte, Descoton Extra, Perfektan TB, Perfektan NEU i Perfektan Endo. Instru Plus nadaje się do stosowania w myjniach ultradźwiękowych w kombinacji z wyżej wymienionymi środkami dezynfekcyjnymi. 

Rejestracja

Wyrób medyczny klasy I

Skład

Skład wg. wytycznych UE dot. detergentów: Niejonowe środki powierzchniowo czynne (5-15%), środki ułatwiające rozpuszczanie, inhibitory korozji, środki konserwujące (chlorek benzalkoniowy). Wszystkie tenzydy zawarte w produkcie ulegają biodegradacji. 

Uwagi

Ryzyko poważnego uszkodzenia oczu. Zanieczyszczone oczy przemyć natychmiast dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. Usuwać produkt i jego opakowania w sposób bezpieczny. Nosić okulary lub ochronę twarzy. Zalecane jest stosowanie rękawic ochronnych odpornych na produkt. Dodanie Instru Plus nie ma wpływu na czas przydatności naszych środków dezynfekcyjnych do narzędzi. 

ProduktJednostka sprzedażyZawartośćOpakowanie zbiorcze Numer katalogowy
Instru Plusbutelka z uchwytem2L6x2L00-104-020EXD-01

00-104-020EXD-01
1 Przedmiot

Opis

Wyrób medyczny
Tak

Kup w zestawie