Jak wyczyścić kabinę prysznicową? 4 sprawdzone sposoby
Jak wyczyścić kabinę prysznicową? 4 sprawdzone sposoby

Jak wyczyścić kabinę prysznicową? 4 sposoby

Czysta kabina prysznicowa wpływa nie tylko na komfort korzystania z łazienki i estetykę pomieszczenia, ale również na kwestię higieny. Ze względu na panującą w pomieszczeniu wilgoć łatwo bowiem o rozwój bakterii i pleśni. Jak czyścić kabinę prysznicową, by pozbyć się uporczywych osadów, resztek mydła oraz groźnych mikroorganizmów? Po jakie środki warto sięgać? Poniżej znajdziesz 4 sprawdzone sposoby na zabrudzoną kabinę prysznicową.

Profesjonalne środki do czyszczenia kabin prysznicowych

Dobrej jakości środki przeznaczone do czyszczenia kabin prysznicowych mają wiele zalet:

- dobrze radzą sobie nawet z silnymi zabrudzeniami,

- tworzą warstwę ochronną, która zapobiega ponownemu osadzaniu się kamienia,

- produkty o działaniu dezynfekującym usuwają nie tylko widoczny gołym okiem brud, ale działają też antybakteryjnie,

- często mają uniwersalne zastosowanie – można czyścić nimi również inne powierzchnie, np. umywalki.

Warto też wspomnieć, że kupowane w dużych opakowaniach są ekonomiczne i starczają na długo.

Jeśli więc nie wiesz, jak skutecznie usunąć kamień z kabiny prysznicowej, sięgnij po profesjonalne środki do czyszczenia kabin prysznicowych. Wydajne produkty z tej kategorii (np. marki HAP WIN) znajdziesz w Medim24.

Kwasek cytrynowy

Jeśli nie chcesz za każdym razem używać silnych środków czyszczących, możesz od czasu do czasu spróbować „domowych sposobów” na sprzątanie łazienki. Jak wyczyścić kabinę prysznicową za pomocą kwasku cytrynowego? Wystarczy, że dodasz do szklanki ciepłej wody 2 łyżeczki proszku, a następnie wymieszasz je i przelejesz do spryskiwacza. Tak uzyskanym środkiem spryskaj zabrudzoną powierzchnię, a następnie wyszoruj ją i spłucz wodą.

Ocet

Alternatywą dla kwasku cytrynowego jest ocet, który również dobrze radzi sobie z zabrudzeniami na różnych powierzchniach łazienkowych. Jak wyczyścić nim szyby w kabinie prysznicowej? Wystarczy wymieszać go z wodą w proporcji 1:1 i, podobnie jak w przypadku kwasku, spryskać zabrudzone elementy, a następnie wyszorować je gąbką. Należy jednak pamiętać, że ocet może uszkodzić m.in. powierzchnie z kamieni naturalnych (np. marmuru) oraz gumowe uszczelki, więc trzeba stosować go ostrożnie.

Soda oczyszczona

Nie masz pod ręką profesjonalnej chemii i nie wiesz, jak wyczyścić uszczelki w kabinie prysznicowej? Pomocna może okazać się soda oczyszczona. Wymieszana z wodą tworzy preparat, który usuwa kamień i zabrudzenia. W przypadku silniejszych zanieczyszczeń wystarczy zostawić go na powierzchni kilka minut dłużej, a następnie spłukać wodą. Jeśli to nie zadziała, konieczne jest sięgnięcie po profesjonalne preparaty.

Jak umyć kabinę prysznicową? O tym należy pamiętać

Aby skutecznie pozbyć się zabrudzeń z kabiny prysznicowej, należy pamiętać o kilku ważnych aspektach:

- regularne mycie powierzchni łazienkowych zapobiega powstawaniu trudnych do usunięcia zabrudzeń i grubej warstwy kamienia – warto robić to jak najczęściej,

- oprócz dbania o estetyczny wygląd kabiny prysznicowej, należy także pamiętać o usuwaniu bakterii i ewentualnej pleśni,

- jeśli stosujesz silne lub żrące środki czyszczące, przed ich użyciem załóż rękawiczki, okulary oraz maskę ochronną,

- do czyszczenia łazienki najlepiej używać specjalnych akcesoriów, które nie rysują czyszczonych powierzchni,

- naturalne środki czyszczące i domowe sposoby często zawodzą przy silnych zabrudzeniach, dlatego polecanym rozwiązaniem jest zakup profesjonalnej chemii od sprawdzonych producentów.

Jeśli masz wątpliwości, czym najlepiej umyć szyby w kabinie prysznicowej, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W Medim24 znajdziesz profesjonalne środki czyszczące i akcesoria, które doskonale sprawdzają się do utrzymania czystości i higieny zarówno w domach, jak i np. w szpitalach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium