Jak stosować chemię basenową?
Jak stosować chemię basenową?

Każdy, kto ma basen chce utrzymać w nim czystą wodę. Jak więc stosować chemię basenową, by spełniała swoje zadanie? Kąpiel w czystej wodzie jest nie tylko przyjemniejsza, ale też bardziej ekonomiczna. Dzięki odpowiednim preparatom możesz zaoszczędzić na wymianie wody w akwenie i cieszyć się z przyjemnych kąpieli o wiele dłużej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak często stosować chemię basenową oraz która jest najlepsza.

Chemia do basenu – czy tylko ona jest potrzebna? 

Do utrzymania czystej wody nie wystarczy tylko chemia basenowa. Jeżeli chcesz, by woda w akwenie ciągle zachęcała do kąpieli, to musisz wyposażyć basen w sprzęt, który odpowiada za fizyczne uzdatnianie wody. Są to urządzenia, które zapewniają obieg wodze i stale oczyszczają basen z zanieczyszczeń fizycznych. Dopiero połączenie chemii do basenu ogrodowego i fizycznego uzdatniania wody daje zadowalające rezultaty.

Chemia do basenu – etapy uzdatniania wody

Stosowanie chemii basenowej to tak zwane chemiczne uzdatnianie wody. Składa się na nie kilka etapów. Są to:

Regulacja wartości pH – na czym polega i jakie środki wybrać?

Woda w basenie powinna mieć pH o wartości od 7,0 do 7,4. To poziom, który gwarantuje najlepsze warunki do pielęgnacji. W przypadku gdy pH wzrośnie lub za bardzo spadnie, to zaczynają się również problemy. Osobą kąpiącym się w basenie mogą zaczynać ropieć oczy, metalowe wyposażenie korodować, a na ścianach pojawi się wapienny osad. Chemia basenowa – jaką stosować, by utrzymać odpowiednie pH? W sklepie medim24.pl znajdziesz najwyższej jakości preparaty do obniżania i podwyższania odczynu wody. To substancje, które szybko się rozpuszczają i które wsypuje się do wody wprost do wody. 

Dezynfekcja wody – dlaczego się ją wykonuje i czego użyć?

Czujesz, że w Twoim basenie zbiera się nieprzyjemny i śliski osad? W takim razie czas na dezynfekcję wody. Możesz ją wykonać za pomocą:

  • chloru – szybka i skuteczna metoda, która odbywa się z wykorzystaniem produktów chlorowych. Ma na celu utlenienie nieodfiltrowanych szczątków organicznych, ale też pozbycie się bakterii;
  • tlenem – metoda ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Preparaty tlenowe są obojętne dla skóry i oczu, nie mają charakterystycznego zapachu chloru;
  • bromu – to mało popularna metoda, która praktycznie w Polsce nie jest stosowana.

Jaką stosować chemię basenową do dezynfekcji wody?

Nasz sklep poleca wygodną formę granulatu, którą stosuje się raz w tygodniu. Granulat możesz rozpuścić we wiadrze z ciepłą wodą i wlać do basenu lub skorzystać ze skimmera. Do dezynfekcji często wykorzystuje się również tabletki do basenu ogrodowego i nie tylko. Mają one takie samo działanie jak granulat. 

Zapobieganie rozwojowi glonów – jaką chemię basenową wybrać?

Glony dostarczają grzybom i bakteriom substancji organicznych, które są dla niż pożywką. Dlatego też tak ważne jest, by stosować odpowiednie środki. Chemia basenowa – jaka będzie najlepsza do pozbycia się glonów? Skorzystaj ze specjalistycznych preparatów na glony, gdyż niektóre z nich są odporne na chlor.

Koagulacja – sposób na pozbycie się mętnej wody

Koagulacja pozwala usunąć mniejsze zanieczyszczenia. Koagulant tworzy we wodzie małe skupiska zanieczyszczeń, które są wyłapywane przez filtr piaskowy. 

Podsumowanie 

Woda w basenie musi być czysta i zachęcać do kąpieli. Utrzymanie krystalicznej wody wymaga zastosowania odpowiedniej chemii basenowej. Wszystkie niezbędne preparaty znajdziesz w sklepie medim24.pl. W każdym zbiorniku trzeba przeprowadzać regulację wartości pH przynajmniej raz w tygodniu. Dodatkowo raz w tygodniu dezynfekować wodę i przeprowadzać koagulację. Ważne jest również, by zapobiec rozwojowi glonów za pomocą specjalistycznej chemii do basenu ogrodowego i nie tylko. Na bieżąco trzeba również wybierać zanieczyszczenia stałe takie jak liście, owady czy gałązki. Systematyczność i pamięć o każdym etapie sprawi, że będziesz się cieszyć czystą wodą w swoim basenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium