
Zastanawiasz się, jak prawidłowo myć podłogę? Idealnie czysta podłoga to marzenie wielu osób. Często zdarza się tak, że świeżo umyte kafelki czy panele nie wyglądają dobrze. Są na nich widoczne smugi i zacieki, które powodują, że dane pomieszczenie nie wygląda na czyste. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak dobrze umyć podłogę i jakich środków używać.
Jak myć podłogę? Od czego zacząć?
Jak myć podłogę, by efekt był zadowalający? Przede wszystkim musisz zacząć od odkurzania. Dzięki temu pozbędziesz się nadmiaru kurzu, okruszków, sierści czy piasku. Sprawi to, że mycie będzie łatwiejsze, a brud nie będzie rozmazywał się na powierzchni.
Jak dobrze umyć podłogę? – dostosuj sposób mycia do powierzchni
Chcesz dowiedzieć się, jak myć podłogę, by brud, kurz i tłuste plamy zniknęły z jej powierzchni? Mimo częstego mycia podłoga nie wygląda na czystą? Zapewne w taki sam sposób myjesz kafelki, panele i podłogę drewnianą. To bardzo częsty błąd, który powoduje, że podłoga nie wygląda dobrze. Inaczej powinno wyglądać mycie drewnianych podłóg, kafelków lub paneli.
Mycie drewnianych podłóg – jak powinno wyglądać?
Odpowiednie mycie drewnianych podłóg jest bardzo ważne, by nie uszkodzić delikatnej struktury drewna. Istotne jest to, żeby pamiętać, że nie wolno jej mocno moczyć. Dlatego też do mycia używaj wilgotnego mopa i uważaj, żeby nie pozostawiał on zbyt mokrych śladów, bo to spowoduje, że Twoja drewniana podłoga wpije wodę, co może ją uszkodzić. Równie ważne są też wysokiej jakości płyny do mycia podłóg. W medim24 znajdziesz profesjonalne produkty, które gwarantują wysoką jakość mycia. Proponujemy płyn do mycia podłóg drewnianych Hap WIn. To idealny sposób na to, jak myć podłogę drewnianą bez smug. Dzięki naturalnym składnikom preparat ten nie pozostawia śladów na podłodze, a dodatkowo pozostawia warstwę ochronną i wydobywa kolor drewna. Dodatkowo nie zawiera szkodliwych substancji, które mogą uszkodzić drewno. Jeżeli zastanawiasz się, czym myć podłogę drewnianą olejowaną to płyn Hap Win jest idealnym produktem. Postaw na ten produkt i ciesz się nieskazitelnie czystą podłogą.
Mycie podłóg wykonanych z paneli – zasady
Jak myć drewnianą podłogę – to już wiesz. Podobne zasady obowiązują w przypadku podłogi wykonanej z paneli. W tym przypadku również musisz zwrócić uwagę, by mop nie był zbyt mokry. Warto również wybrać mop z miękką końcówką. W przypadku paneli idealnym środkiem do mycia będzie płyn Hap Win, który pozostawia powierzchnię błyszczącą. Jak myć podłogę wykonaną z paneli, by nie były widoczne smugi? Pamiętaj, że panele trzeba myć zgodnie z kierunkiem ułożenia. To spowoduje, że będzie ona nieskazitelnie czysta, a ewentualne zacieki nie będą widoczne.
Jak myć podłogi ceramiczne? – podpowiadamy
Odpowiednia chemia profesjonalna pomoże Ci zadać o stan podłóg w domu. Jakie środki do mycia podłogi wykonanej z płytek wybrać? Podłogę ceramiczną jest najłatwiej utrzymać w czystości. Do takiej powierzchni możesz użyć uniwersalnych środków do mycia takich jak:
- Caraform Flex, Dr.Weigert;
- Biguanid Flache N, Dr Schumacher.
W ofercie medim24 znajdziesz również profesjonalne preparaty do mycia płytek marki Hap Win. To środek, który sprawdza się idealnie na dużych powierzchniach. Zapewnia świeży zapach, a dodatkowo jest wydajny i mocno skoncentrowany. W przypadku podłóg, które wykonane są z płytek, szczególną uwagę należy zwrócić na fugi. To właśnie na ich powierzchni zbiera się brud. Dlatego też warto stosować profesjonalne środki do czyszczenia fug. Wystarczy spryskać powierzchnię, chwilę odczekać i zetrzeć. Efekt będzie widoczny od razu.
Jak myć podłogę wykonaną z PCV?
W tym przypadku wystarczy przetrzeć powierzchnię wilgotnym mopem. Do czyszczenia tego rodzaju powierzchni używaj uniwersalnych środków myjących. Jednak nie wybiera zbyt silnych preparatów, które mogą spowodować przebarwienia na gumolicie, które nie będą wyglądać estetycznie.
Podsumowanie
Warto wiedzieć, jak prawidłowo myć podłogę, by zachowanie porządku nie kosztowało wiele wysiłku i pracy. Sposób mycia zależy od czyszczonej powierzchni. W każdym przypadku jednak bardzo ważne jest używanie profesjonalnych środków. Są one odpowiednio skoncentrowane, dzięki czemu zapewniają zadowalające efekty i mały nakład pracy. W przypadku podłóg wykonanych z paneli i drewna warto pamiętać, by nie narażać podłogi na zbyt długie działanie wody, co może spowodować uszkodzenie powierzchni.