Dezynfekcja hoteli - jakie środki czystości wybrać?
Dezynfekcja hoteli - jakie środki czystości wybrać?

Dezynfekcja hoteli - jakie środki czystości wybrać?

Dezynfekcja hoteli jest podstawą, by utrzymać odpowiedni poziom czystości i higieny. Dzięki niej goście przebywający w Twoim hotelu będą mieć dobre opinie na temat pobytu i polecą placówkę swoim bliskim. Jednak, by sprzątanie było skuteczne, konieczne jest zastosowanie dobrych jakościowo środków. Dowiedz się, jakich preparatów używać, by dezynfekcja hotelu przyniosła zamierzone efekty.

Odpowiednie środki do dezynfekcji hoteli — dlaczego są tak ważne? 

Prawne wymogi sanitarne wymagają stosowania regularnej dezynfekcji w hotelu. Ma to związek z dużą liczbą osób przebywających w jednej placówce. Dokładne sprzątanie i dezynfekcja zapobiegają przenoszeniu się biologicznych zanieczyszczeń, wirusów czy grzybów i chronią zarówno personel, jak i gości. Zapewnienia więc ochronę przed różnego rodzaju infekcjami. Dbanie o czystość i higienę bardzo mocno zwiększy wiarygodność Twojego hotelu.

Profesjonalne środki czystość dla hoteli — jakie powinny być?

Jakie powinny być profesjonalne środki czystości dla hoteli? Najważniejsze jest to, by miały bezpieczny skład. Ma to bardzo duże znaczenie, gdyż powierzchnie czyszczone w hotelach mogą mieć kontakt z żywnością. Dodatkowo chemia profesjonalna do hoteli nie powinna powodować reakcji alergicznych czy podrażnień. Przecież Twój hotel odwiedzają różni goście z różnymi problemami zdrowotnymi. Warto więc zadbać o to, by kontakt ze świeżo umytym zlewem czy wanną nie powodował negatywnych skutków zarówno u gości, jak i pracowników. Środki czystości używane w hotelu powinny być również odpowiednio skoncentrowane. Dzięki temu mniejsza ilość preparatu wystarczy do usunięcia nawet uporczywego brudu. Pozwoli Ci to również zaoszczędzić, ponieważ do sprzątania będziesz zużywać mniejszą ilość środków. 

Środki czystości w hotelu a rodzaje powierzchni

Nie wiesz jakie środki czystości do hoteli wybrać? Przede wszystkim preparaty powinny być dobrane do konkretnego rodzaju powierzchni. Dzięki temu nie uszkodzisz żadnego mebla i zapewnisz najwyższe rezultaty sprzątania. Nasz sklep medyczny online zaleca stosowanie odpowiednich środków do:

  • sprzątania toalety i łazienki;
  • odświeżania;
  • mycia szyb i luster;
  • mycia drewna.

Hotelowe środki czystości do toalety i łazienki

Hotelowe środki czystości do łazienki powinny eliminować wszelkiego rodzaju drobnoustroje i grzyby, by zminimalizować ryzyko infekcji u gości. Hotelowa łazienka, to szczególne miejsce, od którego odwiedzający wymagają sterylnej czystości. Ważne więc by dokładnie przeprowadzać dezynfekcję powierzchni, jak i sprzętów. Zdecyduj się na środki przebadane, których jakość jest potwierdzona odpowiednimi testami. Dla obszaru HoReCa środki czystości powinny spełniać najwyższe standardy. Właśnie takie produkty znajdziesz w naszym sklepie. W łazienkach warto również umieścić środki do dezynfekcji rąk, by jeszcze bardziej podnieść bezpieczeństwo gości. Polecamy dobrej jakości i skuteczne środki firmy Dr. Schumacher czy Dr. Weigert.

Środki czystości dla hoteli — odświeżenie

Środki czystości dla hoteli powinny dbać również o odpowiedni zapach w pomieszczeniach. Przyjemna i świeża woń zwiększa poczucie czystości. Wpływa też na komfort gości i wywołuje dobre skojarzenia. Ważne jest, by wybierać odświeżacze o nie za ostrym zapachu, który nie będzie drażnił gości.

Środki czystości do hoteli — szyby i lustra

Środki czyszczące do hoteli do luster i szyb nie powinny zostawiać smug. Preparaty te powinny być również wydajne i efektywne, ponieważ w hotelach jest wiele powierzchni szklanych do mycia. Nie chcesz przecież kupować środka, który skończy się po kilku dniach. Wybieraj produkty, które szybko odparowują, dzięki czemu sprzątanie będzie szybsze. Zwróć również uwagę na zapach. Idealnym produktem do wydajnego mycia szyb w Twoim hotelu będzie preparat do mycia szyb i innych powierzchni błyszczących od Dr. Weigert.

Środki czystości do hoteli do mycia drewna 

Środki czystości do hoteli do drewna powinny nie tylko czyścić, ale też pozostawiać warstwę ochronną, która zabezpiecza przed zbyt szybkim zbieraniem się kurzu. Preparaty do drewna powinny również zapewniać odpowiedni połysk. Dzięki temu meble i podłogi w Twoim hotelu zawsze będą wyglądać dobrze.

Podsumowanie

Dezynfekcja hoteli zapewnia bezpieczeństwo każdej osobie, która w nich przebywa. Ważne jest, by wiedzieć, jak dobrać środki czystości do takich placówek. Warto wybrać preparaty, które są dostosowane do konkretnych powierzchni. Chemia profesjonalna dla hoteli powinna również być odpowiednio skoncentrowana i bezpieczna. Kup środki do dezynfekcji dla hoteli, kierując się tymi zasadami, a na pewno osiągniesz wysokie rezultaty sprzątania. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium