Dezynfekcja narzędzi medycznych i chirurgicznych, odkażanie narzędzi lekarskich | Medim24

Dezynfekcja narzędzi

Wykonywanie zabiegów i operacji ma na celu pomoc pacjentowi w powrocie do zdrowia. Ostrożnie przeprowadzone czynności, odpowiednio dobrane do trudności i rodzaju przypadku, to nie jedyny czynnik, który ma wpływ na zdrowie pacjenta. Dla zabezpieczenia osoby poddawanej leczeniu inwazyjnemu, a także dla zwiększenia bezpieczeństwa personelu medycznego, niezbędna jest regularna dezynfekcja narzędzi chirurgicznych.

Jak dbać o narzędzia?
Przede wszystkim sprzęt powinien być wybierany ze szczególną uwagą. Im lepsza stal nierdzewna, z której jest wykonany, tym dłużej przyrządy będą służyć. Posiadając już instrumenty o dobrej jakości metalu należy o nie dbać. Odpowiednia konserwacja, regularne czyszczenie, mycie i sterylizacja przedłużają ich trwałość. Stal nierdzewna, nieodpowiednio czyszczona, użytkowana lub przechowywana, może się niszczyć, dlatego tak istotna jest konserwacja. Należy pamiętać, że regularna dezynfekcja to jedna z części procesu dbania o narzędzia. Przed pierwszym użyciem trzeba je sterylizować, oczyszczać po każdym zbiegu i odpowiednio przechowywać.

Dezynfekcja narzędzi
Sterylizowanie przyrządów chirurgicznych może być wykonywane manualnie lub za pomocą specjalnie przystosowanych do tego urządzeń. Przy czyszczeniu ręcznym należy się skupić przede wszystkim na zabezpieczeniu siebie. Nie zaleca się stosowania preparatów dezynfekujących bez rękawiczek ochronnych. Częsta styczność skóry z silnie działającymi środkami chemicznymi może powodować podrażnienia.

Przy dezynfekcji sprzętu medycznego należy być skrupulatnym i sterylizować każdy fragment narzędzia. Trudno dostępne miejsca, takie jak ząbki czy sprężyny należy wyczyścić szczególnie dokładnie, gdyż mogą się tam gromadzić zarazki.

Na etykietach naszych produktów umieszczone są szczegółowe informacje dotyczące ilości preparatu, jaką należy użyć do sterylizowania przyrządów chirurgicznych, sztywnych endoskopów i innych obiektów. Należy pamiętać, że sterylizacja, wykorzystywane preparaty oraz urządzenia (np. szczotki) powinny być dostosowane do rodzaju czyszczonego sprzętu i wykonywane delikatnie.

Jest 24 produktów

Showing 1-12 of 24 item(s)

Aktywne filtry